top of page
Vyhledat

Rituál 21. narozenin

"Tři roky od mých 21. narozenin a symbolický vstup do dospělosti, tři sedmiletí... odpojení od rodičů, nové role, přání do dalšího života.

Děkuji, že jsem si něco takového mohla prožít, protože vždy, když se mi teď něco děje, vzpomenu si na ten den a na všechny má přání a prožitky, a vím, že je to správně, je to má cesta. A i když odpojení od rodičů se pak další roky formovalo i rituálem Handfasting a svatbou, tohle byl důležitý krok, který bych přála každému, aby zažil. Protože stojí za to rodičům náležitě poděkovat, a také se od nich odpojit, ikdyž si myslíme, že to není třeba.

Jsem ráda, že jsme pak podobný rituál dělala rovnou dvěma svým kamarádkám, a bylo to skvělé!

A i tam jsem si přála nabízet rituály dál, aby i další lidé mohli zažívat jejich kouzlo."Poděkování Kláře, která můj rituál vedla:


Děkuji Ti Kláro, za vše, co jsem pod Tvým vedením mohla prožít. Je toho tolik, co se ten přelomový a nádherný večer stalo, že nevím, kde začít.

Moc dobře jsme věděla, proč rituál chci, a cítila potřebu uctít, a vědomě- rituálně projít mými 21. narozeninami, symbolizujícími můj přechod do dospělosti. V realitě se tato událost projektovala do mého odstěhovalní od rodičů a nástupu na vysokou školu.

Nevěděla jsem, kdo tento důležitý akt povede. Přála jsem si, aby to byly mé sestry kněžky z výcviku. Žádná z nich nemohla, tak se stalo, že jsme se našly s Klárou, která je také součástí naší rozrůstající se sítě sester a ačkoliv jsme se nikdy předním neviděly, vůbec mi to nevadilo. Na našem prvním setkání už bylo jasné, že do sebe vše zapadá. Děkuji Ti Kláro za odvahu! Protože jsme se sešli v pondělí a oslava byla naplánovaná na sobotu tentýž týden. Počet hostů se nakonec skoro o polovinu zvýšil. Mého přechodu do dospělosti se nakonec účastnilo 40 lidí! Když jsme tam všichni v kruhu stáli, já v bráně ( vyrobené mým tátou z proutí a čerstvých růží pár hodin před rituálem) a Ty Kláro, ve svém nádherném plášti u krásného oltáře a dokola všechny ty tváře, které mě provázejí už od dětství. Přála jsem si, aby to takhle mohl protožít každý mladý člověk.

Obdivuji Tě, Kláro, za Tvé organizační schopnosti, kterými jsi mě inspirovala, a za tu plynulost celého obřadu, i když nás tam bylo tolik, i se spoustou dětí ;) Čerpám z toho zážitku stále a věřím, že budu celý život. Někteří hosté se mi svěřili, jak moc je to zasáhlo a moc mi děkovali. Sami si při rituálu prošli regresí a uvědomili si, a zároveň i vyřešili spoustu věcí.

V jednom momentě mi také problesklo hlavou, nejsem já moc namyšlená? Tolik lidí tady, jen kvůli mně! Vzápětí mě opět unesla vlna rituálu a já se uvolnila, možná si to jen mé ego chtělo vše přivlastnit.

Pochopila jsem, že jsme tam všichni byli kvůli životu, kvůli sobě, a abychom si mohli uvědomit, jak důležité je ctít rodinu a jednotlivé změny v životě. Bylo tam tolik síly, dojetí, radosti a energie!

Jsem vděčná.

Děkuji.

Ať žije dospělost a další rok mého života!134 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2 Post
bottom of page