top of page
_DSC1060.jpeg

Můj příběh

Mým největším darem je, že jsem vyrůstala v rodině, která je velmi otevřená, kromě bezpodmínečné lásky jsem do vínku dostala povědomí o jiných světech, které se protínají s tím naším a hlavně vědomí o tom, že svůj svět si tvoříme sami a jeho nejdůležitější esence je Láska. Od malinka žiju v tom, co nyní předávám. 
Dalo by se říci, že můj táta je novodobý šaman a moje mamka je kněžka a já jsem ji oběma, za to všechno co mi předali, velmi vděčná. 
Spolu s mými třemi sourozenci tvoří má rodina  kořeny, z kterých vyrůstám a čerpám. Nyní už tvořím i svou rodinu po boku s mým mužem Lukášem.
A tak ze mě vyrostla Barbora Luna, kněžka, ceremonialistka.
Dávám dohromady vše to, do čeho jsem se narodila a sbírám další puzzle do své skladáčky, abych je mohla předávat dál.

IMG_4201.jpeg

Proč Barbora Luna?

Příběh

Jmenuji se Barbora Chvátalová a před tím než jsem se vdala, jsem si přidala ješte druhé jméno Luna. Vždy se mi líbilo, a řikala jsem, že tak třeba jednou pojmenuju svou dceru. Potom jsem si přečetla knížku Dívka, která upíjela měsíc a o zazráčné moci tohoto jména jsem neměla pochyb.

Dalším důvodem je samozřejmě význam samozného slova a to měsíc v ženském rodě. Energie Luny je velmi spjata s tou naší ženskou, cyklickou a odráží nám na obloze, jak je v pořádku mít stále jinou “tvář”, ale zároveň být stále sama sebou. Vždyť mi sami máme své Lůno. Velmi mocný orgán, který je schopen vytvořit novou bytost. 

Luna mně tedy vystihuje velmi jasně.  Je mou připomínkou o jemnosti, jasnosti, zranitelnosti, ale i ohromné síle, která hýbe oceány a to přesně jsem potřebovala jako připomenutí sama sebe, svou ochranu než vstoupím na cestu s mým mužem, na cestu svým životem...

barbora-29.jpeg

Kněžka

Libuše

a Rhiannon

Jsem zasvěcená kněžka bohyně Libuše a Rhiannon.
Prošla jsem výcvikem kněžek staré Evropy v Čechách, kde jsem nyní jednou z lektorek. 
Dále jsem prošla školou knežek Lásky a posvátné sexuality pod vedením Katinky Soetens.

Screenshot 2020-09-15 at 17.00.12.png

Kurz pro poradce symptotermální metody jsem absolvovala v centru Cenap u paní doktroky Lázníčkové.

IMG_5043_edited.jpg
IMG_5042_edited.png

Jsem součástí Amma dula akademie, kde jsem absolvovala kurz pod vedením Michaeli Kalusové a Marie Ilkvivové a nyní jsem mentorovanou dulou.

Jsem mentorkou dívčích kruhů.
Certifikovaný kurz jsem absolvovala u americké lektorky Katherine Krueger v rámci projektu Journey of young women.

Graduate Logo Full Res Blue 2017.JPG
bottom of page