top of page

Dívčí kruhy

Setkávání, inspirace, informace, bezpečný prostor pro dívky.

IMG_0368.jpeg

Můj splněným sen.
Poskytovat dívkám podporu a bezpečný prostor v tak křehkém období jako je dospívání.
Když jsem poznala ženské kruhy, říkala jsem si, jako mnoho ostatních žen, kdybych tohle věděla/zažila/poznala už jako dívka!
Proto jsem absolvovala kurz Mentorovaní dívek pod vedením americké lektorky Katharine Krueger v jejím projektu
“Journey of young women”.
Vzniklo logo, pár nádherných kruhů, ale zatím se to pořádně nerozběhlo, tak jak jsem si přála.
A teď tedy začínám znovu, ale ne sama
A to je to nejdůležitější!
S úžasnou ženou Janou Konvalinkovou do toho jdeme společně!
Sledovat nás můžete pod stránkou Dívčí kruhy.

IMG_7090.jpeg

Setkávání pro mladé dívky, které cítí touhu osvobodit se.

Být mimo svazující společnost, hodnocení, neustálou kontrolu.

Chtějí se uvolnit, tančit tvořit a sdílet všechny yudosti, které tento naplnění čas dospívání doprovází.

Chtějí se dozvědět víc o tom, co to vlastně znamená žít v ženském těle.

Cítí, že za tou každodenností přece musí být něco víc!

Chtějí se cítit krásné, ale takové jaké opravdu jsou.

Chtějí zažít okamžik štěstí a sdílené radosti v kruhu sester bez hodnocení, urážek a porážek.

Jedna vedle druhé, každá ve své jedinečnosti.

Témata dívčích kruhů

Podpora

Bezpečí

Tanec

Tvoření

Krása

Sexualita

Menstruace

Líčení 

Móda

Masáže

Dotyk

Ženy

Různé generace

Sdílení 

Naslouchání 

Spočinutí 

_DSC9112_edited.jpg

Vytvářím místo, kde se můžeme sejít a jen tak být, bez pocitu, že nejsem dost dobrá, bez hodnocení. V naprostém přijetí toho, jak se teď cítím. V prostoru, kde mužů být opečována, kde se mužů schoulit u někoho v náruči nebo naopak tančit radostí či se pořádně vykřičet.

Prostor, kde mužů sdílet, co teď zrovna cítím a nebát se, kdo na to co řekne.

Místo kam mužů přijít pro láskyplný dotek. Něco si vytvořit, posdilet, zatančit a najít novou sílu a chuť do dalších dnů. 

Místo, které kdysi existovalo jako červený stan, chrám a pak si ho ženy vytvářely u dělání domácích pracích. Jenže za posledních pár desítek let zmizelo, ale nyní se znovu vrací. Nové, žádoucí, chtěné, potřebné!

Přijď sdílet své radosti i strasti, tvé pocity. Zatančit si, zazpívat, tvořit, pečovat o sebe k druhé. 

Přijď vyzkoušet, jaké to je sedět v kruhu dívek, žen, sester a být viděna taková jaká jsi. V kruhu má každá žena své místo, žádná není míň nebo víc. Každá jsme jedinečná a společně tvoříme kruh. Každá se nacházíme jinde na své cestě životem, ale můžeme se vidět, inspirovat, podporovat a rozkvétát.

Jako různé květiny na paloučku.

Jedna divoká, jedna romantická, druhá nespoutaná, třetí v dlouhé sukni, jiná v džínech, další princezna, čtvrtá, zase jiná, jaká jsi ty?

Lektorky

IMG_B0998C0967FB-1.jpeg

Jana Konvalinková

Miluju a tvořím svůj život. Jsem spolutvůrkyní života našich 2 synů a dost často tvořím život i mému milovanému muži, což občas nese s neibostí. 🙂 Mou vášní je učení, a tak jsem se za sůj život učila mnohému. Obrovskou hloubku jsem našla v ženských kruzích, v sesterství, ve sdílení a doteku. Po svém prvním ženském kruhu, jsem si říkala něco ve stylu: ,,Jak by bylo krásné, tohle prožívat už jako dívka, slečna a třeba i s mamkou.” A tak se stalo, že jsme s úžasnou Barčou udělaly první dívčí kruh a ten pocit po něm, ten byl tak povznášející. Přeji si, aby všechny dívky a ženy, prožívaly krásy sesterství.

barboračb(48).jpeg

Barbora Chvátalová

Jsem ženou, manželkou, nastávající maminkou. Také kněžkou, lektorkou symptotermální metody, mentorkou dívčích kruhů a mentorovanou dulou. 
Mým přáním je vytvářet pro dospívající dívky bezpečný prostor, kde se můžou uvolnit, navzájem se inspirovat, otevírat témata, která ještě stále bývají v naší společnosti tabu a poskytovat jim laskavé vedení. Při vytváření a vedení kruhů čerpám ze své vlastní prožité zkušenosti, z rodiny, kde jsme tři dcery. Každý rok také jezdím jako vedoucí na dětské tábory. A v nespolední řadě ze svého výcviku kněžěk, kde jsem poznala to, co jsem celé dospívání hledala. Podpůrný kruh, otevřenost, propojení, úctu k rozdílnosti, vztah k posvátnosti těla a mnoho dalšího.

"Milé ženy,
jestli máte dcery, neváhejte ani na chvíli, na nic nečekejte a dopřejte jim i sobě toto laskavé a milé setkávání. Protože tady cesta Ženy začíná.
Zjistila jsem totiž, že když máte prsa a pipku, že to ještě neznamená, že žijete život Ženy.
Bylo mi ctí zažít s Bárou Ženské kruhy a díky jim jsem si uvědomila ženskou cestu napříč generacemi v naší linii. Odkryla jsem na své cestě spoustu bolesti, ale i radosti, skrytá tajemství, spoustu nepochopení a bezmoci, ale i ženskou sílu, sílu lásky, přijímání a odpuštění. Díky sdílení s ostatními ženami jsem si uvědomila, že na to nejsem sama. A že je to veliký dar, nebýt na to sama.
A teď mám možnost sedět v kruhu se svou dcerou a už teď vím, že na to nebude nikdy sama.
Dnes jdeme na dívčí kruh už podruhé. Moje dcera Magdaléna se už nemůže dočkat, protože jí tam bylo moc hezky. Měla možnost v bezpečí kruhu sdílet ty nejniternější myšlenky, obavy, rozpaky a i když cítila nejdříve stud a strach, Bára s Janou vytvořily takovou atmosféru, že se postupně tyto emoce proměňovaly v radost, důvěru a sebevědomí. Takže už dnes, moc se obě těšíme. M+M"

Michaela Doláková

bottom of page